LFS Şahin Yaması Kurulumu Hakkında
  • DEĞERLENDİRME

  • LİSANS
  • DİL
  • VERSİON
  • ÜRETİCİ
  • DOSYA BOYUTU
  • EKLENME TARİHİ2017 yıl önce

Murat Ohancan 17 Eylül 2013

Live For Speed şüphesiz ki, Türkiye\’de en çok oynanılan oyunlar arasında yer alıyor. Türk oyuncular tarafından sürekli olarak oyunun yeni yamaları yapılmakta ve keyif alımını artırmak için pek çok seçenek getirilmekte. Hâl böyle iken oyuncuların bu oyuna daha fazla ilgi göstermeye başladıklarını söyleyebiliriz.

Bir oyunun popüleritesinin artmasıyla birlikte oynandığı ülkelerde yayımlanmaya başlayan yama sayılarında oldukça fazla artış meydana gelir. Özellikle ülkenin yöresine has olarak geliştirilen eklentiler sayesinde kişilerin kendi benliklerini tatmin edebilmeleri daha da kolaylaşır. Durum böyle iken LFS için bu kadar fazla yamanın yayımlanıyor olmasını yadırgamamak lazım. Sizler için sürekli olarak bu oyun için paylaşılmakta olan yamaları sunmaya devam ederken, aynı zamanda yamaların kurulumları konusunda bilgiler de vermemiz gerektiğini unutmadık. Özellikle yama kurulumu konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin bu konuda artık sorunlardan kurtulabileceklerini söyleyebiliriz.

Yamaların test edilerek kişilere sunuluyor olması, onları kurduktan sonra oyunla ilgili problemler yaşamamamızı sağlıyor. Böylelikle boşu boşuna tekrardan oyunu kurup silmek gibi can sıkışı işlerle uğraşmıyorsunuz.

LFS Yama Nasıl Kurulur?

Öncelikle sitemizden indirmiş olduğunuz yama dosyalarının RAR ya da ZIP uzantılı olduklarını belirtelim. Bu dosyaları açmak için WinRaR ya da WinZip programlarını kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda bu programlar kuruluysa, indirdiğiniz dosyaya çift tıkladıktan sonra karşınıza çıkan dosyaları masaüstünüze sürükle bırak işlemiyle çıkartınız. Daha sonra, sürükle bırak işlemiyle masa üstünüze çıkarmış olduğunuz dosyaları seçip sağ tıklayarak (CTRL+C Klavye Kısayolu) LFS oyununu kurmuş olduğunuz dizinde yer alan aynı dosyaların bulunduğu bölgeye yapıştırınız. Oyun açıksa kapatıp tekrardan giriş yaptığınızda artık mod kurulu olarak karşınıza çıkacaktır. İndirmiş olduğunuz dosyalar RAR ya da ZIP şeklindeyse yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemi gerçekleştirebilirsiniz fakat EXE uzantılı dosyaları direk çalıştırarak da işlemlerinizi daha rahat biçimde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Eğer bilgisayarınızda hala bu oyun bulunmuyorsa, Live for Speed sayfasından indirebilir ve LFS Şahin Yaması sayfasından programın Türkler tarafından yapılmış olan Şahin arabasının yer aldığı yamayı indirebilirsiniz.

Daha fazla göster