Google Chrome ikon

Google Chrome

34.0.1847.131
Google Chrome Hakkında
Google Chrome 1
Google Chrome 2
 • DEĞERLENDİRME

 • LİSANSÜcretsiz
 • DİLAlmancaİngilizceİspanyolcaİtalyancaRusçaTürkçe
 • VERSİON34.0.1847.131
 • ÜRETİCİGoogle Inc.
 • DOSYA BOYUTU722 KB
 • EKLENME TARİHİ2 yıl önce

Pratik, Hızlı ve Güvenilir İnternet Tarayıcısı

Murat Ohancan 14 Ocak 2014

Google tarafından Chromium tabanında üç farklı kanal üzerinden gelişimi devam ettirilmekte olan bir browserdır. Gindir üzerinden tarayıcının en kararlı yani stabil versiyonunu indrebilmeniz mümkündür. Google Chrome kullanıcılarına sunulduğu andan itibaren pek çok güncellemeyle beraber hatasız hale getirilmiştir.

Sahip olduğu tasarımıyla oldukça kullanışlı ve pratik olabilecek internet tarayıcısıdır. İnternet ortamının iyice genişlemesiyle birlikte Browserlar alanında rekabeti kendi eline almak isteyen Google Inc. tarafından piyasaya sürülmüş olan bu internet tarayıcısı, geçen yıllarla birlikte Microsoft’un İnternet Explorer’ını geride bırakmıştır.

Google Chrome’u kısa sürede bu kadar çok kullanılır hale getiren tarafı ise oldukça hızlı ve basit yapıda olmasının yanı sıra, güvenlik zafiyetlerinin bulunmamasıdır.

Google Chrome’nin Sahip Olduğu Özellikler:

İşlemleriniz için bir kutu

Adres çubuğu üzerine yazacağınız kelimelerinizi arama motorları üzerinde arama yaptırabileceğiniz gibi, aynı zamanda önerilen siteleri keşfedebilirsiniz.

Yeni Sekme

Yeni sekme açmanız durumunda yer alan görsel pencereler sayesinde, geçmişte çok fazla ziyaret ettiğiniz sayfaları görebilir, yer imlerine eklemiş olduğunuz sitelere tekrardan giriş yapabilirsiniz.

Sık Ziyaret Edilen Sitelerin Resimleri

Sekmeler üzerinden sevdiğiniz sitelere hızlı biçimde erilebilirsiniz.

Uygulama Kısayolları

Daima kullanmakta olduğunuz uygulamalarınızı açmak için masa üstünde kısayolları oluşturabilirsiniz.

Değişken Sekme Yapısı

Google Chrome üzerindeki sekmeleriniz üzerinde dilediğiniz gibi değişikler ve oynamalar yapabilirsiniz. Örneğin; bir tarayıcıda çok fazla sayıda sekme açabileceğiniz gibi, sekmenizi özel pencere olarak çıkarabilirsiniz.

Çökme Habercisi

Google Chrome üzerinde açmış olduğunuz sekmeler birbirinden ayrı olarak çalıştığından dolayı, birinin çöküntü yaşaması durumunda diğer sekmeler bundan etkilenmezler.

Gizli Mod

Daha önceden gezinmiş olduğunuz sitelerin çerezlerinin ve geçmişlerinin yeni site ziyaretlerinizde etki etmesini istemiyorsanız ya da dolaştığınız sayfalarınızın kayıt altına alınmasını istemiyorsanız, gizli mod tam size göre.

İnternet Güvenliği

İntenet üzerinde kimlik avı, pishing, virüs dağıtımı ve kötü amaçlı yazılım kullanan web siteleri anında bilgisayarınıza zarar gelmeden önce bloke edilir.

Hızlı Yer İmi Ekleme

Dolaştığınız internet sitesini çabucak yer imlerinize eklemek için adres çubuğunun sol tarafında bulunan yıldız ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Verileri Aktarma

Farklı bir web browser kullanımını bırakıp, Chrome’a geçmeniz durumunda, eski web browserınızda yer alan yer imlerinizi ve diğer bilgilerinizi Google Chrome’a aktarabilirsiniz.

Hızlı ve Kolay İndirme

Google Chrome ile internet üzerinden yapacağınız indirmeleriniz daha hızlı ve kolay gerçekleşecektir. Download yaptığınız dosyalarınızı indirme penceresi üzerinden takip edebilirsiniz.Google Chrome 30 ile birlikte pek çok yenilikte tarayıcıya kazandırılmış oldu. Bunlar arasında ana sayfa geçmişini temizleme seçeneği yer alıyor. Ana sayfanızı kilitleyen uygulamaları sonlandırarak bir türlü değişmeyen ana sayfanızın varsayılan ayarlara geri dönmesini artık sağlayabiliyorsunuz. Böylelikle ana sayfanızı sürekli olarak işgal eden uygulamaların ortaya çıkardıkları sorunlardan kurtulmuş oluyorsunuz.

Mükemmel özellikere sahip olan tarayıcıya ek olarak bilgisayarınıza Mozilla FirefoxInternet Explorer ya da Yandex Browser kurabilirsiniz.Öneri: Android cihazlarınızda Google Chrome Android uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca Google Chrome nasıl indirilir ve kurulur konumuzdan programın kurulumu hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Eğer iOS işletim sistemine sahip cihaz kullanmaktaysanız, Google Chrome iOS uygulamasını mobil cihazınıza kurabilirsiniz.

 

Daha fazla göster

Artıları

 • Binlerce tema ve eklenti
 • Yüksek performans
 • Gizlilik modu
 • Çeviri seçeneği ve PDF okuyabilme
 • Veri senkronizasyonu
 • Gizlilik yönetmeliği

Eksileri

 • Şifre kayıtlarında bazen problemler
 • Bazı sayfaları kötü göstermesi
 • Virüslerin sadece %10 kadarını bloke etmesi